Przekroje

W zakresie parapetów zewnętrznych firma Railing zajmuje się wytwórstwem dwóch podstawowych konstrukcji. Są to innowacyjne i wyróżniające się na tle typowych rozwiązań parapety zewnętrzne typu softline oraz tradycyjne parapety noszące nazwę Classic. Różnica pomiędzy obydwoma wariantami tkwi w zagięciu parapetów – linia soft charakteryzuje się łagodnym, zaokrąglonym kształtem ułatwiającym odpływanie wody, natomiast linia classic posiada tradycyjne, ostrzejsze zagięcia. Różnice te można dostrzec na przedstawionych poniżej poglądowych przekrojach, na których zawarte są także wszelkie niezbędne informacje dotyczące fizycznych wymiarów produkowanych przez nas parapetów z uwzględnieniem wszystkich standardowych szerokości. W sposób analogiczny przedstawione zostają także właściwości poszczególnych znajdujących się w naszej ofercie parapetów wewnętrznych, a więc parapetów z konglomeratu, PCV, a także nakładek renowacyjnych, aby wszystkie osoby zainteresowane zakupem dowolnego z naszych produktów mogły zestawić ich fizyczne wymiary z przestrzennymi możliwościami wyposażanych pomieszczeń

PARAPETY SOFTLINE

Parapety softline charakteryzują się przede wszystkim unikatowym i nowoczesnym designem, a ich zaokrąglone wykończenia nadają elewacjom subtelnej, łagodnej elegancji. Zdecydowanie wyróżniają się one na tle klasycznych, monotonnych parapetów zewnętrznych. Występują one w licznych wariantach kolorystycznych, a do tego mogą one nawet z powodzeniem imitować drewno. Ich kształt ułatwia także odpływ wody, co jednocześnie uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń. Wszelkie szczegółowe dane na ich temat zamieszczone zostały na poniższym przekroju.
Wysoka troska o stronę estetyczną parapetów softline nie sprawiła jednakże, że kwestię jakości uznaliśmy za sprawę drugorzędną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku parapetów zewnętrznych wytrzymałość jest cechą kluczową. Na zewnątrz, parapet znajduje się nie tylko pod ostrzałem spojrzeń, lecz przede wszystkim pod nieustannym atakiem skrajnych temperatur i towarzyszących im niekorzystnych zjawisk pogodowych od słońca po grad i śnieg. Parapety softline tworzymy ze stali oraz aluminium zgodnych z najbardziej rygorystycznymi normami wytrzymałościowymi. Sprawia to, że parapety te są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a do tego nie wymagają one konserwacji.

softline

PARAPETY CLASSIC

Parapety zewnętrzne z linii Classic posiadają szereg zalet, które sprawiają, że mimo tego, iż jest to rozwiązanie o dosyć długiej historii, to nadal cieszy się ono znaczną popularnością wśród klientów. Parapety te, choć nieskomplikowane konstrukcyjnie, dzięki doskonale dopasowanym wymiarom i precyzyjnym kątom, co zostało zaprezentowane na poglądowym przekroju, spełniają swoje zadania bez zarzutu. Doskonale odprowadzają wodę deszczową i chronią elewację przed zgubnymi skutkami działania niekorzystnej pogody. Wykonane są one z wysokiej jakości stopów aluminium oraz stali, które gwarantują wieloletnią odporność na działanie wody oraz skrajnych temperatur, a także środków czystości. Nie wymagają regularnej, specjalistycznej konserwacji, gdyż zostały one zaprojektowane właśnie tak, aby były praktycznie niezniszczalne i niewymagające opieki po prawidłowym zamontowaniu. Są sztywne, szczelne i solidne – czyli dokładnie takie, jakie powinny być idealne parapety. Seria parapetów classic wyposażona jest w pełną gamę akcesoriów. Materiał wykonania parapetów sprawia, że możliwe jest zrealizowanie zamówienia w wielu nietypowych wariantach kolorystycznych, które potrafią złagodzić ich dość surowy, choć elegancki, wygląd.

classic

PARAPETY AGLOMARMURY

profilAglomarmur

PCV KOMOROWE

profilPCV

NAKŁADKA

profilNakladka